سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
بپرهیزید از صولت جوانمرد چون گرسنه شود و از ناکس چون سیر گردد . [نهج البلاغه]
 
امروز: شنبه 100 خرداد 29

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، این جامعه درباره وضعیت عفاف و حجاب در جامعه بیانیه‌ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: متاسفانه چندی است رفتار عده‌ای از ساختار شکنان و هنجارگریزان در ترویج عفاف‌گریزی و بدحجابی انزجار عمومی ملت شریف ایران را در پی داشت و دل‌های فراوانی را به درد آورد؛ نظر به آنچه اتفاق افتاده و با توجه به ضرورت‌های موجود ذکر چند نکته ضروری است.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است که، عفاف و حجاب از ضروریات دین مبین اسلام و از اوامر صریح حضرت پروردگار در قرآن کریم است؛ قرآن کریم و روایات معصومین (ع) به صراحت همگان را به رعایت اصل مترقی عفاف و حجاب دعوت می‌کند و بی‌تردید مردم شریف ایران که پس از سال‌ها مبارزه و با نثار خون‌های فراوان، حکومت سراسر ظلم طاغوت را برچیدند به دنبال احیای اسلام و موازین و قوانین مترقی آن بوده و هرگز اجازه نخواهند داد که فساد و فحشا دیگر بار این کشور اسلامی را فرا بگیرد.
این بیانیه می‌افزاید: ملتی که جوانان خود را در راه اسلام فدا کرده و سال‌ها در برابر کشف حجاب رضاخانی ایستادگی نموده، نمی‌خواهد و نمی‌گذارد که چنین پدیده‌ شومی گربیان‌گیر دختران و پسران این کشور شود و سلامت معنوی جامعه را به خطر اندازد، همچنین از حقوق مهم شهروند جامعه اسلامی آن است که محیط او آلوده به بی‌بند و باری و عدم رعایت حجاب و عفاف نباشد و مسئولان جامعه باید در نگه‌داشت این حق تلاش کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: ساختار شکنی‌های اخیر در عرصه حجاب و عفاف، خبر از حرکتی سازمان‌دهی شده می‌دهد، حرکتی که بی‌تردید دشمنان انقلاب در سازماندهی و برنامه‌ریزی آن نقش بسزایی دارند، پر واضح است که مقابله با آن حرکت سازماندهی شده باید با سازماندهی و برنامه‌ریزی همراه باشد از این رو مسئولان فرهنگی نظام باید ضمن ایجاد عزم همگانی و همت مضاعف به برنامه‌ریزی دقیق و راهبردی بپردازند و در این راه فرصت را از دست ندهند.
این بیانیه می‌افزاید: مسئولان اجرایی نظام باید با قاطعیت و صلابت با این پدیده برخورد قانونی کنند و به بهانه فرهنگی بودن موضوع شانه از بار مسئولیت خالی نکنند و کوتاهی ننمایند.
این بیانیه تاکید می‌کند که، مسئولان باید مبارزه با عفاف‌گریزان و ساختارشکنان را از حوزه مسئولیت خود شروع کنند و اجازه نفوذ و ورود ساختارشکنان را به نهادها و ادارات مربوطه ندهند و بدین وسیله ضمن مبارزه با یکی از مظاهر فساد اداری، زمینه سلامت دینی ادارات و نهادها و حفظ حرمت آنها را فراهم آوردند.
در ادامه این بیانیه یادآور شده است که، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره عفاف و حجاب با صراحت تمام مدیران و مسئولان نظام را ملزم به اجرای آن می‌کند، در این میان مسئولیت وزارت علوم و فن‌آوری و آموزش و پرورش که عهده‌ار تربیت نسل جوان و نوجوانان‌اند، خطیر‌تر است. همچنین مسئولان محترم صدا و سیما باید با جدیت فراوان به این مهم بپردازند و ضمن نظارت بر تولیدات خود از جهت پوشش اسلامی، مجریان برنامه‌های تلویزیونی را به رعایت این مهم هشدار دهند و ساحت فرهنگ ساز‌ترین نهاد را از این‌گونه ساختار شکنی‌ها مبرا سازند.
در پایان این بیانیه آمده است: سخن آخر اینکه تسامح و تساهل در این امر مهم زیبنده دولت محترم نیست از این رو شایسته است که دولت اصولگرا و به ویژه رئیس جمهور محترم با توجه به هجمه جدید در گستره عفاف و حجاب با موضع‌گیری قاطع، خواسته‌های مردم متدین شریف ایران را که این روزها از طریق راهپیمایی‌ها و اعلام نظرها و بیانیه‌ها ابراز می‌شودف جامعه عمل بپوشانند.
 نوشته شده توسط احمد خطیبی پور در سه شنبه 89/3/11 و ساعت 11:47 عصر | نظرات دیگران()
http://www.4shared.com/photo/BO-_8qjg/body.html
درباره خودم

سایت سربازان گمنام
احمد خطیبی پور
این وبلاگ ، یک وبلاگ همه جانبه است.

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 34
بازدید دیروز: 93
مجموع بازدیدها: 119203
جستجو در صفحه

لوگوی دوستان
http://ebux.ir/includes/img/468x60.gif
خبر نامه
 
موسیقی وبلاگ من
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ
تبلیغات سایت سربازان گمنام