سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
رشک بردن زن کفران است و رشک بردن مرد ایمان . [نهج البلاغه]
 
امروز: دوشنبه 100 فروردین 30

 

جغرافیای اشغالی رژیم صهیونیستی، ادعای گنبد آهنین لاف و دروغی بیش نیست!

 

 

1-هواپیماهای بدون سرنشین ساخت جمهوری اسلامی بارها و بارها توسط حزب الله لبنان به عمق خاک و مواضع رژیم صهیونیستی نفوذ کرد و فقط یک بار نظامیان این رژیم توانستند یکی از پهپادها را هدف بگیرند. آن هم بعد از این که 100 کیلومتر پیش رفته بود و از تأسیسات و جدیدترین نقل و انتقالات ارتش صهیونیستی و نفراتی که در صحنه حاضر بودند فیلم، عکس و اطلاعات تهیه و به صورت زنده مخابره کرده بود. یعنی در جغرافیای اشغالی رژیم صهیونیستی، ادعای گنبد آهنین لاف و دروغی بیش نیست! 

 

2-در جنگ اخیر غزه که فقط هشت روز به طول انجامید، رژیم صهیونیستی نتوانست با موشک های دست چندم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که در اختیار مقاومت غزه قرار داشت، مقابله کند. بیش از دو سوّم موشک های غزه (بخوانید ایران) به حساس ترین نقاط شهرک ها و شهرهای رژیم صهیونیستی، از جمله تل آویو، اصابت کرد و این یعنی در جغرافیای اشغالی رژیم صهیونیستی، ادعای گنبد آهنین لاف و دروغی بیش نیست!

 

3-پهپاد RQ-170 امریکایی، که اصطلاحاًSentinel یا دیده‌بان نامیده می‌شود و یکی از مدرن‌ترین پهپادهای ارتش آمریکاست، در آسمان جمهوری اسلامی، توسط سپاه پاسداران به غنیمت گرفته می شود تا جهانیان شگفت زده شوند. هم اکنون این پهپاد به صورت کامل رمزگشایی و سپس مهندسی معکوس شده است و از خط تولید انبوه آن اطلاع دقیقی منتشر نمی شود!

 

4-هنوز دشمن از شوک شکار و مهندسی معکوس دیده بان خارج نشده است، که چشمان تیزبین عقاب یا همان پهپاد جاسوسی Scan Eagleبه محض ورود به آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به غنیمت در می آید. اسکن ایگل مجهز به یک دوربین الکترو اپتیکال و یک دوربین مادون قرمز، با دامنه ارتباطات بیش از 100 کیلومتر و استقامت پرواز تا 24 ساعت است. ارتش امریکا باور نمی کرد چنین پرنده کوچک و مؤثری، توسط جمهوری اسلامی شکار شود؛ آن هم به این آسانی و در مدت بسیار کمی پس از نفوذ به مرز جمهوری اسلامی ایران.

 

5-در ماه گذشته نیز یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از نوع پریدیتور، پس از تجاوز به حریم هوایی ایران در خلیج فارس، با واکنش سریع جنگنده‌های سپاه پاسداران رو به رو و پس از شلیک جنگنده های سپاه به سمت آن، مجبور به ترک منطقه شد.

 

6-فراموش نمی کنیم که «ریگی»، تروریست دست نشانده دشمن، که محصول مشترک امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود، در یک عملیات موفق و منحصر به فرد، در آسمان جمهوری اسلامی ایران، به اسارت سربازان گمنام امام زمان (عج) درآمد و بعد از تخلیه اطلاعاتی و محاکمه، به درک واصل شد.

 

7-جمهوری اسلامی ایران با صراحت اعلام کرد که به حزب الله لبنان و به دولت مردمی غزه کمک می کند تا شاهد باشیم وقتی امام خمینی(ره) و امام خامنه ای (مد ظله العالی) می فرمایند «امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»، عین واقعیت است.

 

 

 

اکنون سؤال این است: رژیم صهیونیستی از کدام گنبد آهنین دم می زند؟

 

آیا به جز این است که دل خود را به چند موشک ناکارآمد خوش کرده است و با تبلیغات و جنگ روانی خود را قدرتمند و سرزمین اشغالی را دارای گنبد آهنین معرفی کرده است. از آن جا که سران کشورهای عربی؛ عیاش، ترسو و خوش باورند، تا همین چند وقت پیش باورشان شده بود که قدرتی در دست صهیونیست هاست و گنبد آهنین وجود خارجی دارد. اکنون که پوشالی بودن این ادعا ثابت شده است، چشم مردم جهان به طرف دیگر ماجراست. جمهوری اسلامی ایران بدون ادعا و جار و جنجال، ثابت کرده که آسمانی نفوذ ناپذیر و مدافعانی قدرتمند و بی نظیر دارد.

 

همه دنیا از قدرت موشکی بی نظیر جمهوری اسلامی ایران باخبر هستند؛ اما قدرت دفاعی آسمان کشورمان فقط به چند موشک سبک و سنگین وابسته نیست. رادارهای منحصر به فرد ساخت کشور که مشابه خارجی ندارد و دشمن از فنّاوری آن بی خبر است، قدرت جنگ الکترونیک سپاه پاسداران که در اختیار گرفتن پهپادهای متجاوز در حال پرواز را می توان از نمونه های آن دانست و اقدامات اطلاعاتی در سراسر دنیا از جمله ابزارهای این اقتدار است.

 

در حالی که ایالات متحده از تحریم های اقتصادی طرفی نبسته است و خود و هم پیمانانش که در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارند، از این تحریم ها متضرر شده اند و در جست و جوی راهی آبرومندانه برای لغو تحریم هاست، ناگهان ضربه ای سخت در نبرد جاسوسی هوایی نصیبش می شود. نمی دانم چهره سرافکنده و قابل ترحم «اوباما» و لبخند تلخش را وقتی می گفت «از جمهوری اسلامی خواسته ایم پهپاد را پس بدهد» دیدید یا خیر؟ او می داند که این ضربه برای دولتش سخت و کشنده است و این نوع صحبت ها برای فرار از سماجت خبرنگاران و فرار از پرسش های افکار عمومی ادا می شود. اوباما شکست های زیادی را در برابر کشورمان متحمل شده است، همان طور که دولت های پیشین امریکا بارها و بارها این شکست ها را تجربه کرده بودند.

 

دیگر دشمن باید دانسته باشد که عمق راهبردی دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران، تا کشورهای منطقه و تا سرزمین های دور ادامه دارد. دشمن اگرچه نمی فهمد، ولی باید بداند که در جنگ هوایی با جمهوری اسلامی ایران هیچ شانسی ندارد! 

مروری بر موفقیت های هوایی جمهوری اسلامی ایران:

 

دو فروند هواپیمای اف-4 نیروی هوایی ارتش اقدام به رهگیری هواپیما کرده و خلبان را که از دوبی دستور داشته تسلیم نشود، مجبور به پروازی طولانی در آسمان کشور میکنند و درنهایت او به واسطه اقدام قهرآمیز شکاریهای ارتش، مجبور به فرود در فرودگاهی در بندرعباس میشود. با احتساب مدت 40 دقیقه ای زمان پرواز تا بندرعباس، بوئینگ 737 حامل ریگی و همراهانش در ساعت 02:44 در بندرعباس به زمین مینشیند. منابع غیررسمی نقل کردهاند که عملیات بیحس کردن ریگی با چنان سرعتی از سوی یکی از خانمها انجام میشود، که فرصت هیچ واکنشی را نه به او، نه به نفر همراهش و نه به محافظانش نمیدهد. از آن مهمتر، ریگی وقتی متوجه تغییر احوال خود میشود که دستبند بر دست داشته است و مأموری مراقب عدم اقدام او به خودکشی بوده است. محافظان قرقیز او حتی فرصت تغییر مکان خویش را هم پیدا نکردند. «ریگی از نحوه دستگیریاش بهتزده شده بود» این سخن را وزیر اطلاعات در جریان کنفرانس خبریاش به زبان آورد.

 

 

اسکن ایگل مجهز به یک دوربین الکترو اپتیکال، یک دوربین مادون قرمز و یک برجک ثابت سبک وزن با دامنه ارتباطات بیش از 100 کیلومتر، سرعت 120 کیلومتر بر ساعت و استقامت پرواز تا 24 ساعت است. این هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا، بسیار کوچک و غیرمسلح بوده و توسط نیروهای عملیات ویژه استفاده می‌شود.این پهپاد با 1.19 متر طول و 3.05 متر عرض (دو سر بال) و 18 کیلوگرم وزن برای پرواز نیاز به باند ندارد و در عوض با یک سامانه هوای فشرده به بالا پرتاب می‌شود و برای فرود هم یک جرثقیل با طناب و قلاب آن را در میان هوا می‌گیرد که تفنگداران دریایی آن را از روی ناوهای خود به پرواز در می‌آورند.

 

 

 

در عکس دو هواپیمای بدون سرنشین امریکایی را که توسط سپاه پاسداران به غنیمت گرفته شده است، می بینید.

 

 

 

هواپیمای بدون سرنشین RQ-170 که اصطلاحا Sentinel یا دیده‌بان نامیده می‌شود و برخی آن را جانور قندهار (محلی که اولین‌بار تصویر آن منتشر شد) می‌گویند، یکی از مدرن‌ترین پهپادهای ارتش آمریکاست که استفاده از آن، دستاوردهای مهمی برای نیروهای مسلح این کشور به همراه داشته است. فناوری و اطلاعات مربوط به RQ170 به شدت حفاظت می شده و دولت امریکا اکنون به شدت نگران تبعات سیاسی، فنی، اطلاعاتی و نظامی فرود اجباری این هواپیما (که از حساس ترین فناوری های موجود در اختیار سرویس های اطلاعاتی این کشور بوده) در ایران است. نخستین و مهمترین ویژگی این هواپیمای بدون سرنشین را باید توانایی تقریبا مهارناپذیر رادارگریزی آن عنوان کرد که اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که این هواپیما توسط رادارهای معمولی برد بلند (حتی انواع بسیار پیشرفته آن) به هیچ وجه قابل رهگیری نیست و رادارهای برد کوتاه VHF نیز تنها در صورتی قادر به مشاهده آن - آن هم به سختی- هستند که هواپیما کمتر از 40 کیلومتر با آنها فاصله داشته باشد؛ اتفاقی که وقوع آن تقریبا محال است و بسیاری از کشورهای جهان از جمله روسیه و چین سال های طولانی است که به دنبال دست یابی به فرمول و مشخصات ساختمانی آن هستند. گفته‌اند این هواپیماها طوری طراحی شده اند که بتوانند به مکان هایی بروند که دیگر ‏هواپیمای باسرنشین یا بدون سرنشین نمی توانند به آنجا بروند بطوریکه ردیابی و هدف قرار دادن آن توسط طرف مقابل بسیار دشوار باشد. مداومت پروازی این پهپاد (بواسطه موتورهای بسیار پیشرفته و کم مصرف) و نیز توانایی های جنگ الکترونیک آن را می توان از دیگر ویژگی های منحصر به فرد RQ-170 دانست که این امکان را می دهد تا این هواپیما علاوه بر ایجاد اختلالات الکترونیکی در سطح وسیع، تمامی ارتباط رادیویی(با سیم و بی سیم) در اطراف منطقه پروازی خود را نیز تا شعاعی بزرگ شنود کند. RQ-170 از مدرنترین پهپادهای ارتش آمریکاست که طراحی آن شبیه به جنگنده بمب افکن های رادار گریز بوده که بواسطه قابلیت های ویژه جاسوسی، صرفا در اختیار سازمان سیا قرار داشته است. این که چنین هواپیمای بدون سرنشین مدرنی، که مجهز به سیستم خلبان خودکار و انفجار از داخل در صورت قطع شدن ارتباط با مرکز است را بتوان سالم بر روی زمین نشاند، نوعی توانمندی جنگ الکترونیک است که نمی توان سابقه ای از آن در دنیا پیدا کرد.

 

منبع : وبلاگ سازمان بسیج مستضعفین

  نوشته شده توسط احمد خطیبی پور در یکشنبه 91/10/17 و ساعت 4:38 صبح | نظرات دیگران()
http://www.4shared.com/photo/BO-_8qjg/body.html
درباره خودم

سایت سربازان گمنام
احمد خطیبی پور
این وبلاگ ، یک وبلاگ همه جانبه است.

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 244
بازدید دیروز: 65
مجموع بازدیدها: 115574
جستجو در صفحه

لوگوی دوستان
http://ebux.ir/includes/img/468x60.gif
خبر نامه
 
موسیقی وبلاگ من
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ
تبلیغات سایت سربازان گمنام